Diba Kim

 

c0f74d1b-6a69-4585-86c1-2e656e3902ee

Diba Ayten Yılmaz, Sosyal Hizmetler Danışmanı ve sertifikalı Regresyon Terapisti.

İlk üniversite; İTÜ Makine Fakültesi’nden Makine Mühendisliği diploması.
İkinci üniversite; Anadolu Üniversitesi’nden Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık ön lisans diplomasına sahip Sosyal Hizmet Danışmanıdır.
Radianced Okul’un kurucusu ve baş eğitmenidir.

Yaklaşık 5 yıl makine mühendisi olarak çalıştıktan sonra kişisel gelişim, yaşam koçluğu ve danışmanlık alanında workshop ve eğitimlere katılmaya başladı.
2004 yılında The Coaches Training Institute’den ICF (International Coach Federation) tarafından akredite edilen Co-active Coaching eğitimi aldı.
2005 yılında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Parapsikoloji Konferansı’na katıldı ve Geçmiş Yaşam Regresyon Terapi Çalışması ile tanıştı.
Konferansın ardından İngiltere’de Past Life Regression Academy‘de Andy Tomlinson tarafından verilen Profesyonel Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi eğitimini almaya başladı.
2005 yılında eşi Muammer’le birlikte, Radianced markası ile Danışmanlık ve Eğitim şirketini kurdu.
Haziran 2006’da Past Life Regression Academy’deki eğitimini tamamlayarak Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisti diplomasını aldı.
Andy Tomlinson’ın  Ağustos 2006-Mayıs 2007 tarihleri arasında İstanbul’da Radianced Okul’da verdiği Geçmiş Yaşam Regresyon Terapisi Eğitimi’ni düzenledi ve Asistan Eğitmen ve Süpervizör olarak bu eğitimlere katıldı.
Amerika’da Raven Heart Center’da Linda Backman‘dan “Between Life Soul Regression Therapist” Hayatlararası Regresyon Çalışması eğitimine katılarak diplomasını aldı.

Andy Tomlinson’ın isteği ve desteğiyle Eylül 2007’de Radianced Okul’da, Profesyonel Geçmiş Yaşam Regresyon Çalışması Eğitimini Türkçe olarak vermeye başladı.
Diba ve Muammer regresyon alanında dünyada bir ilke imza atarak 2010 yılında kendi merkezlerini Kocaeli’nde açtılar. Kendine ait büyük bir bahçe içinde yer alan Radianced Merkez’de, Regresyon Eğitimleri’ni konaklamalı olarak yapıyorlar.
Mayıs 2008’de Amerika’daki IBRT‘den (Uluslararası Regresyon Terapisi Birliği) Regresyon Terapisti Sertifikası almaya hak kazandı. Diba aynı zamanda, IBRT’den Regresyon Terapisi Eğitmeni olarak Sertifika alan ilk Türk eğitmen oldu.
İngiltere’de PLRA Akademi’de katıldığı ileri eğitimler ve verdiği workshop’ların ardından, Eylül 2009’da PLRA Akademi’den Eğitmenlik Sertifikası aldı.

Diba, 2005 yılından beri Avrupa merkezli Earth Derneğine sertifikalı Terapist olarak üyedir.
EARTh Derneği Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır. Ve 2013 yılından beri EARTh Derneği’nde College Committee (Kolej Komite) başkanlığı görevini sürdürmektedir.
2006 yılından beri Earth Derneğinin her yıl düzenlediği yıllık Convention ve Kongrelere katılarak, workshop ve eğitimler vermektedir.
Diba, İstanbul’da bireysel danışmanlık ve Regresyon Çalışmaları yapmaya devam ediyor.

Diba Ayten Yılmaz’ın RUHUN DERİNLİKLERİNE YOLCULUK isimli kitabı Nisan 2011’de çıktı. Kitap yaklaşık seksen adet vaka hikayesi içeriyor ve Diba’nın 2005 yılından beri uyguladığı regresyon çalışmalarından özetler ve ruhsal yolda ilerleyişle ilgili yazılarını da içeriyor.
Ayrıca birden fazla televizyon ve radyo programına regresyon çalışması hakkında konuşmacı olarak katıldı. Ve çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış yazıları vardır.