Görüşler

RADIANCED’da yapılan her bir regresyon çalışmasının içeriği danışan tarafından oluşturulmaktadır. Dolayısıyla her bir terapi çalışmasının sonuçları da deneyimleyene yani danışana özgüdür. Herkesin aynı deneyimi yaşaması söz konu olamaz, insan ruhuna aykırıdır. Yakın zamanda regresyon terapisi çalışmalarıma katılan bazı danışanlarımın geri bildirimlerini burada okuyabilirsiniz.

Danışanların mahremiyetine duyulan saygı dolayısıyla isimlerinin sadece baş harflerine yer veriyorum.

Eşiyle boşanmak üzere olan danışan MT çalışmaya geldiğinde eşine öfkeliydi. Buna ilişkin geçmiş hayat regresyon terapi çalışması yaptık. Çalışmadan sonraki gün; “çok iyiyim, tüm öfkem gitti, ağlamalar kesildi. Haftalar sonra ilk kez kesintisiz ve çok iyi uyudum. Annem de görünce söyledi, yüzümün ışıltısı geri döndü. Kafamdaki ve gözümdeki sis perdesi kalktı. Kocama karşı O’nun annesi gibi hissederdim o duygu bitti. Çok duru ve temiz hissediyorum. Hafifledim, kocama olan öfke gitti, seanstan hemen sonra onunla tesadüfen karşılaştık, sakindim” dedi.

Danışan EO, ilk çalışma sonrasında verdiği geri bildirimler: “İlk on günlük süreç zor geçti ama sonra ben anladıkça bedenim de rahatladı. Babamla bir kaç yıldır görüşmüyordum. Annem öldükten sonra evlendi diye ona kızgındım. Çalışmamızdan on gün sonra Kadir gecesinde içimden geldi ve onu aradım.Ben de babam da ağladık, bu daha önce olmamıştı. Ertesi gün aradı beni ve çok sıcak konuştuk. Yani babamla ilgili nötr oldum, yıllardır beni rahatsız eden durum tamamıyla çözüldü. İnanılmaz bir yük kalktı üzerimden, çok rahatım. Size söylemem gereken bir şey daha var, bende de eşimde de mülkiyetçilik yoktur. Eşim mülk edinmeden yaşayacağım derdi sürekli. Ama çalışmamızdan sonra biz çok enteresan bir şekilde iki saat içinde tam hayalimdeki evi satın aldık”.

Danışan EA, ilk seanstan sonraki günler: “Ben kendimi çok huzurlu ve iyi hissediyorum. Eskiden sinirlenip taktığım şeylere sinirlenmiyorum artık. Neşem arttı doğrusu. Babama olan öfke gitti, içime ferahlık geldi, farkındalığım arttı. Daha önce ilişki yaşamış olduğum kişiyle ilgili takıntılarım bitti, artık aklıma gelmiyor. Dingin oldum, eskiden kafama abuk subuk şeyler gelirdi, beynim sustu resmen”. Üçüncü seanstan sonra: “Kendimi oldukça iyi, dinç, neşeli ve yaşam dolu hissediyorum. Hayatım olumlulaştı sanki. Çevremde etrafımda da güzel şeyler oluyor. İşim gücüm dahi daha iyi gidiyor. Annem bile ki, o bu seansları, size geldiğimi bilmiyor, “sen çok değiştin, sanki üzerindeki olumsuz enerji kalktı” diyor. Eskiye göre etrafıma karşı daha tahammüllü ve sakinim”.

Danışan SE, ilk çalışmamızdan sonra; “saçlarımı kendi rengine döndürmeye karar verdim, doğal olsun istedim. Daha önceden bildiğim halde uygulayamadığım şeyler vardı onları değiştirdim. Çalışmamızdan sonra şekeri bıraktım ve düzenli yürüyüş yapmaya başladım. Gerekli olduğunu bilir ama yapamazdım. Tatlıya aşırı düşkündüm. Herkes şaşırıyor ve takdir ediyor beni. En önemlisi erkeklere karşı çok kapalıydım onları iterdim, şimdi bu durum değişti. Ve kurban bilincinden çıkmaya başladım. İkinci çalışmamızdan sonra ise unlu gıda alımını azalttım. Eskiden olsa hayır diyemeyeceğim, kendimi ifade etmeyeceğim kişilere özellikle erkek arkadaşlarıma karşı oldukça net bir şekilde duygu ve düşüncelerimi ifade ediyorum”.

Danışan İS, ilk çalışmamızdan sonraki günler: “Öncelikle, eski erkek arkadaşım ile kendi talebim üzerine görüştük. Aslında bu benim aylardır cesaret edemediğim birşeydi ve bir anda nasıl olduğunu bilemiyorum ben görüşmek istedim ve bu görüşme ve konuşmalarımız sonucunda ; ilişkimizin yürümesinin ikimize de huzursuzluk getireceğini idrak ettim. Aylardır kafamda dönüp duran sorular sanki bir anda cevap buldu ve resmen bu konuda aydınlandım. Bu benim hayatıma düzgün bir şekilde devam edebilmem için gerekliydi ve gerçekleşti”.

Evli ve bir çocuğu olan danışan EU, iki çalışma sonrasında: “Tüm çalışmalarımız çok faydalı oldu. Anneme aşırı bağımlı idim, sizinle ilk çalışma sonrasında anneme bağımlılık konusu çözüldü. Geceleri sebepsiz yere mutsuz hissederdim, bu duygu geçti. Kendime güvenim arttı. Eşimin işi dolayısıyla gittiğimiz ülkede de kendime arkadaş çevresi oluşturmayı başardım”.

Genç danışan EY, ilk çalışmadan sonra; “ailemle ilişkim çok verimli şekilde ilerliyor. Hayatımın sorumluluğu tamamen bende. Ben yaparsam olacak bu sabah bu duyguyla uyandım. Çalışmamızdan beri ilk defa farklı bir bakış açısıyla, bunları düşündüğüm icin kendimi daha güçlü hissediyorum. Aslında yaparsam bu benim başarım olacak ve tam anlamıyla benim hayatım, ben kurdum diyebileceğim. Ben yapacağım bunu çünkü benden başkası bunları benim icin yapmayacak….Bu aslında çok da rahatlatıcı ve özgürleştirici bir duyguymus :)”.

Yakın zamanda emekli olan danışan EÖ; seans sırasında zihinsel bozukluk yaşamış olduğu bir geçmiş hayatı hatırladı. Bu deneyim sonrasında yaşadığı berraklaşmayı anlatıyor: “Çalışmamızdan hemen sonra tatile gittim, akşam üzeri kumsalda topladığım deniz kabuklarıyla otururken zihnim sorular sormaya başladı. Son derece mantıklı sorulardı bunlar ; hayatımın son 17 yıllık dönemi gözümün önünden deyim yerindeyse aktı. Birden ortaya çıkan ilgiler, keşfedilen yetenekler, nedenini bilmeden çabalamalar, sarsıcı rüyalar, bazı mekanlara duyulan o mıknatıs gibi çekilme duyguları, aniden ortaya çıkan yönetsel beceriler, bir yere gelmek için sınırsız uğraşlar, yönetmenin, yön vermenin verdiği haz duygusu, hayatıma birden giren insanlar, usulca çıkanlar, beni yönetenlere karşı duyduğum tepkisel güvensizlikler, hepsiyle farklı savaşlara girişim … vs. vs… Sonrasında da her şey o kadar net oldu ki, hani suyun su, havanın hava olduğunu bilmek kadar doğal ve saftı. Her türlü abartılı, coşkulu duygudan uzak, sadece oradaydı ve vardı. Var olduğu için şükrettim. O akşam poyraz durdu. Ertesi gün İstanbul’a döndüm”.

Danışan MM; yaptığımız bir geçmiş hayat ve bir hayatlar arası regresyon çalışması sonrasında: “Öncelikle erkek arkadaşımla ilgili olarak bir senedir alamadığım kararı o kadar kolaylıkla aldım ki..onunla olan ilişkim bir daha başlamamak üzere bitti. Üzüldüm ağladım ama geçen her dakika kendimi daha özgür daha iyi hissettim. Onunlayken hiçbir zaman mutlu olmamıştım ama yalnız kalma korkusu beni o ilişkiye mahkum etmişti sanki.. Oysa şimdi yalnız olmadığımı hissediyorum her an :). Ondan ve olaylardan bağımsız bir şekilde değerli olduğumu hissediyorum. Ne kadar güzelmiş :))) Üç senedir bitmek bilmeyen bir sorun vardı ailece hepimizi etkileyen, inanılmaz bir şekilde sonuçlandı. Ben ve ailem şoktayız. Bunun benim sizinle çalışmam sayesinde gerçekleştiğinden hepimiz gayet eminiz 🙂 Bu parasal problemlerimizin de önünü açacak çok önemli bir gelişme 🙂
Aklıma yapmak istediğim işle ilgili aniden parlak yeni bir fikir geldi. Bunu yapmaya yakında başlayacağım,fazla para gerektiren birşey de değil. Bu kadar zaman bunu düşünemediğime inanamadım”.

Hala ailesiyle yaşayan ve üniversitede okuyan genç kız MD ile eklenti temizliği ve şimdiki hayat regresyonu olmak üzere iki seans çalıştıktan sonra: “Sizinle seansımdan sonra eve gittim. Aylardır, benimle konuşmayan kardeşim bir anda benimle iletişime gecti, çok şaşırdım. Sonra annem bana çok şık pembe bir şal verdi, “genç kızsın kendine bak, süslen dedi. “bir erkek arkadaşın olsun, gez toz” dedi. Şaşkınlıktan inanamıyorum, çalışmamız nasıl bu kadar etkili olabilir. Yıllardır, özellikle kız çocuğu olduğum için beni baskılamış olan annemin bunları söylemesi, beni gerçekten şaşkına çevirdi. Kendimi fark etmemi ve bilinçaltımı temizlememe yardımcı oldunuz”.

Evli ve bir çocuk sahibi olan danışan HÇ, şimdiki hayat regresyon çalışması sonrasında: “Çok iyiyim, sadece annemle değil tüm insanlarla olan ilişkilerim iyileşti. Anneler günü diye annemi aradım konuştum. Çalışmamızdan önce kafama taktığım hiç bir şeyin önemi kalmadı artık. Bu çalışmadan sonra kendimi değişmiş buldum. Sol elle yazı yazmaya ve şiir yazmaya başladım ve şarkı söylüyorum. Hareketlerim çok hızlı idi yavaşladım, yani an’da ve farkında olmaya başladım. Oğlumla ilişkim de iyileşti”.

Genç danışan CK, ön görüşmede “aslında çözmek istediğim bir konu yok” demişti ama konuştukça çıktı. Çocukken annesinin baskısını aşırı hissetmiş. Buna yönelik olarak geçmiş hayat regresyon terapi çalışması yaptık. Çalışmadan sonra: “Bu çalışmanın çok iyi geldiğini hissediyorum. Çok rahatım, huzur geldi. Toleranslı oldum, çalışmadan sonraki gün, annem normalde beni sinirlendirecek şeyler söyledi, her zamanki gibi müdahale etti. Ama hiç etkilenmedim, rahatsız olmadım. Çok mutlu hissediyorum” dedi.

Çalışmaya geldiğinde ağır depresyonda olan danışan DM, ön görüşme sırasında “hayatımda iyi giden hiç bir şey yok, ne kariyer ne ilişkiler” demişti. Geçmiş hayat çalışması yaptık, seans boyunca ağladı. Çalışma sonrasındaki gün: “çok iyi ve rahat bir gün geçirdim iş yerinde. İnsanların bana davranışları değişti resmen. Sizinle çalışmamızdan beri gerginlik gitti, rahatım. Kafamda olumsuz hiç düşünce yok. oradan geliyormuş” dedi. Bir hafta sonra mesaj gönderdi, “lotodan para kazandım hayatımda ilk kez” diye.

Genç danışan AD, ilk çalışma sonrasında: “Öncelikle ruhen daha rahat daha güvende ve daha mutlu hissediyorum. İnsanlar da bana karşı daha dürüst olmaya başladı. Hayattan daha çok zevk alıyorum. Çok fazla gülerdim eskiden şimdi algılarım açılmış gibi ve daha kararlıyım. Formasyonu kazandım eğitime başlayacağım. Hayatımda değişimler oluyor, yeni bir ev arkadasım olacak, yeni bir işe geçme olasılığım var, o zaman daha az çalışma saatlerim olacak”.

Yalnız bir anne olan danışan ÇÖ: ilk çalışmamızdan sonra: “annemle ve kardeşimle olan ilişkim düzeldi, onlara içten sarılıyorum artık. Farkındalığım arttı, sezgilerim çoğaldı. Ölüm korkusu hiç kalmadı. O çalışmada beni yüksek benliğimle buluşturdunuz, her şeye daha yüksek bir bakış açısıyla baktım ya, bu çok iyi geldi”.