Sıkça Sorulan Sorular

Bu internet sitesinde yer alan yazılı, görsel ve sesli içeriğin tümü, tasdix tarafından tasdiklenmiştir. Bu tasdikleme işlemiyle, bu sitenin tüm içeriği, izinsiz kullanıma karşı korunmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1) Regresyon terapisi nedir ve nasıl uygulanır?

Regresyon terapisi, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır. Belli bir trans seviyesinde olan kişi, danışmanın yardımıyla geçmişteki bir anı hatırlar ve danışanın anlattıkları aracılığıyla danışman ve danışan şimdiki problemin çözümüne odaklanır.

2) Bu terapi çalışması sırasında kişilerin anlattığı hikayeler gerçekten geçmiş hayatlarını mı yansıtıyor yoksa uydurma olabilir mi?

Kişi bilinçaltından veya hayali bir hikaye de anlatabilir ama böyle de olsa o kişinin içinde bulunduğu durumla bağlantılıysa ve o duruma çözmesine katkıda bulunuyorsa, hikayenin gerçek olup olmadığı önemli değil.

3) Geçmiş hayatlarımızın şimdiki hayatta izleri nasıl anlaşılır?

İçinde büyüdüğü aileye göre çok farklı bir karaktere sahip olmak, çevresine göre farklı davranışlar sergilemek, çocukluktan beri süren ve aile yapısıyla açıklanamayan bazı durumlar, tıbbi yöntemlerle sebebi bulunamayan ağrılar ve fiziksel durumlar, bir türlü aşılamayan blokajlar ve bir çok sanatsal yetenek geçmiş hayat izleri olabilir.

4) Bu çalışma isteyen herkese uygulanabiliyor mu?

Regresyon çalışması herkese uygulanamıyor. Kişinin regresyona geçebilmesi halinde ve danışmanın da uygun bulduğu kişilerle çalışılıyor.

5) Yaş fark eder mi? Küçük çocuklara da uygulanıyor mu?

Genelde yetişkinlerle çalışmakla birlikte bazı özel durumlarda çocuklarla kısa süreli regresyon  çalışması yapılabiliyor.

6) Kadınlar mı erkekler mi daha çok ilgi gösteriyor?

Tüm spiritüel konularda olduğu gibi bu çalışmaya da çoğunlukla kadınlar ilgi gösteriyor. Ama bu çalışmaya ilgi gösteren erkeklerin sayısı da artıyor.

7) Grup halinde regresyon terapi uyguladığınız da oluyor mu?

Sadece Regresyon Terapi Eğitimi sırasında öğrencilerime bu uygulamayı yapıyorum.

8) Bu terapi çalışması, hangi hastalıkların ya da sorunların çözümünü sağlıyor?

Bugüne kadar olan çalışmalarımda sırt omurunda problem, bel fıtığı, mide problemleri, bağırsak problemleri, baş ağrısı-migren, panik atak gibi fiziksel sorunlar ve ikili ilişkilerde rahatlama, kendine güven, fobiler, kaygılı durum, depresyon, travma sonrası stres, öfke, sinir patlamaları gibi problemler çözüldü.

9) Ne kadar sürüyor ve seans hipnozla mı yapılıyor?

Bir regresyon terapi seansı 1,5-2 saat sürebiliyor. Ön görüşme dahil toplam süre 2 saat civarında oluyor.

Regresyon terapi çalışması sırasında hipnoz kullanmıyorum. Hafif transa geçen danışan şimdiki anda olup, çevreden gelen sesleri duymakla birlikte aynı zamanda bir başka zaman ve mekandaki deneyimini de aktarıyor. Çok analitik düşünen, zihnini bırakamayan, transa geçmekte çok zorlanan kişiler de hafif transla geçiş yapılabiliyor. Hafif trans esnasında da kişi her şeyin farkında, seans bitiminde de herşeyi hatırlıyor. Hafif trans, kişinin zihnindeki karışıklığı gidermeye ve böylece geçmiş hayat anılarına kolayca ulaşmasına yardımcı oluyor.

10) Bugünlerde bu tür terapiler çok fazla yerde veriliyor. Tercihimizi neye göre yapmalıyız? İyi bir terapistle çalışmamak sorun yaratır mı?

Bu terapiyi yapan kişinin aldığı eğitimlere, diploması olup olmadığına ve deneyimine bakmakta fayda var. Yetkin olmayan bir terapistle çalışmak olumsuz sonuçlara neden olabilir.

11)Günümüzde insanların çoğu kendi içlerine dönmeye ve regresyon, meditasyon, yoga gibi şeylere yönelmeye başladı. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Ruhsal açılımın başladığı bir dönemdeyiz. Bir süredir dünyamıza gelen enerjilerdeki değişimler de insanların hayata bakışlarını değiştirmelerine yol açıyor. Ayrıca bugünkü yaşama biçimi insanların ruhunu doyurmadığı için insanlar arayış ve kendine dönme çabasında.