Sıkça Sorulan Sorular

Bu internet sitesinde yer alan yazılı, görsel ve sesli içeriğin tümü, tasdix tarafından tasdiklenmiştir. Bu tasdikleme işlemiyle, bu sitenin tüm içeriği, izinsiz kullanıma karşı korunmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1) Regresyon terapisi nedir ve nasıl uygulanır?

Regresyon terapisi, kişinin şimdiki anda yaşadığı durum/sorunun geçmişteki kaynağına giderek, oradaki bitmemiş işleri tamamlayıp, blokajları çözmek yoluyla şimdiki hayatta yaşanan durumun çözümüne katkıda bulunan bir çalışmadır. Belli bir trans seviyesinde olan kişi, danışmanın yardımıyla geçmişteki bir anı hatırlar ve danışanın anlattıkları aracılığıyla danışman ve danışan şimdiki problemin çözümüne odaklanır.

2) Bu terapi çalışması sırasında kişilerin anlattığı hikayeler gerçekten geçmiş hayatlarını mı yansıtıyor yoksa uydurma olabilir mi?

Kişi bilinçaltından veya hayali bir hikaye de anlatabilir ama böyle de olsa o kişinin içinde bulunduğu durumla bağlantılıysa ve o duruma çözmesine katkıda bulunuyorsa, hikayenin gerçek olup olmadığı önemli değil.

3) Geçmiş hayatlarımızın şimdiki hayatta izleri nasıl anlaşılır?

İçinde büyüdüğü aileye göre çok farklı bir karaktere sahip olmak, çevresine göre farklı davranışlar sergilemek, çocukluktan beri süren ve aile yapısıyla açıklanamayan bazı durumlar, tıbbi yöntemlerle sebebi bulunamayan ağrılar ve fiziksel durumlar, bir türlü aşılamayan blokajlar ve bir çok sanatsal yetenek geçmiş hayat izleri olabilir.

4) Bu çalışma isteyen herkese uygulanabiliyor mu?

Regresyon çalışması herkese uygulanamıyor. Kişinin regresyona geçebilmesi halinde ve danışmanın da uygun bulduğu kişilerle çalışılıyor.

5) Yaş fark eder mi? Küçük çocuklara da uygulanıyor mu?